Články ze světa zvuku a těch, kteří ho vytvářejí


Jak na sykavky

11.09.2022

Začněme tím, že některé vokály de-essing potřebují a jiné ne. Přítomnost rušivých frekvencí je zpravidla dobře slyšitelná, to je dobrá zpráva. Špatná zpráva je, že de-esser nebude fungovat stejně na různých vokálech. Takže co s tím a kudy na to?

Vznik jména a loga studia byl dlouho zrající proces. Započal před mnoha lety, nezávisle na dnešním stavu věcí a finální formu dostal ve chvíli, kdy to celé začalo dávat smysl. Nevím, jak dobře to půjde dát do slov, každopádně zážitky jako tento člověka učí, že vše se děje v pravý čas.

Možná by vás zajímalo, na co je dobré myslet před odesláním zadání pro mixování nebo mastering. V článku se zaměřím na základní pravidla a popíši specifika obou procesů. Text je určen především začínajícím hudebníkům, kteří se v tématu ještě příliš neorientují.

Někdo to rád hlasité a neslyší nebo nechce slyšet, že se to nedá poslouchat. Pojďme si ve stručnosti připomenout, proč to s hlasitostí nepřehánět.

Modus operandi

09.08.2022

Vítejte na blogu studia Silent Observer, který Vám umožní nahlédnout do mé zvukové laboratoře a v ideálním případě se i něco zajímavého dozvědět.