Články ze světa zvuku

Ve zkratce řečeno se jedná o skladbu jiného interpreta příbuznou vaší vlastní tvorbě. Při mixu a masteringu slouží zvukaři jako vodítko při dotvářění charakteru zvuku.

V pokračování článku věnovanému tématu workflow se zaměříme na tři související aspekty a pár dalších si schováme do třetí a poslední části.

Ve zkratce řečeno jde o stav, kdy se věci daří, kdy jde práce od ruky a jakoby sama. Dobrá workflow je něco, co všichni chceme, bohužel je to až cílová destinace o jejíž dosažení se musí vytrvale usilovat.

Re-mastering

12.09.2023

Re-mastering je všeobecně známý termín z hudebního i filmového průmyslu, který zřejmě každý alespoň jednou zaslechl. O co přesně tedy v kontextu hudby jde?

Každý nahrávací software je vybaven nejrůznějšími měřiči, ale časomíru by leckdo nečekal. Pojďme si říct k čemu a pro koho může být užitečná.

Noise Gate

31.07.2023

Šumová brána je procesor určený k eliminaci parazitních zvuků pod prahovou hodnotou. Uplatnění najde při potlačování nežadoucího šumu, hluku či přeslechů.

Zobrazení slotů pro zařízení v mixovacím okně je standard většiny nahrávacích softwarů. Ableton Live tuto vymoženost nabízí pouze ve formě Easter Eggu.