Otázky a odpovědi

ISRC kód?

Registraci mezinárodního kódu zvukového záznamu u spol. Intergram, z.s. nezajišťuji.

Kompletní postprodukce?

Společné zpracování mixu i masteringu je možné, ale upřednostňuji odbavení pouze jednoho z procesů.

Komu jsou služby určeny?

Smyslem mé činnosti není konkurence profesionálním studiím. Poskytuji dostupnou alternativu zejména pro umělce a kapely z nezávislé scény, kterým nabízím své znalosti a zkušenosti v oboru.

Nahrávání ve studiu?

Hudební produkcí ve smyslu pořízení záznamu a kreativního vedení při nahrávání se v současné době nezabývám. Studio je vybaveno k poskytování postprodukčních služeb v on-line prostředí.

Obraz disku DDP?

Na vyžádání dodám obraz disku pro výrobce Audio CD ve standardu DDP (Disk Description Protocol).

Parametry audio stop?

Vzorkovací frekvence 44.1 kHz nebo 48 kHz. Bitová hloubka 16-bit nebo 24-bit. Mějte jednotné parametry pro všechny stopy. Stopy musí být přehledně pojmenované a nesmí obsahovat klipování, limitaci a dithering. Zachovejte dostatečný headroom. Držte rozumné množství stop na skladbu (max. 24 stop).

Platba?

Platba probíhá převodem na účet v bance nebo u služby PayPal. První polovina ceny se hradí předem jako nevratná záloha. Druhá polovina ceny bude uhrazena před odesláním schválené verze projektu.

Poptávka?

V poptávce uveďte své jméno a příjmení, kontaktní údaje (e-mail, telefon) a informace o nahrávce. Potřebuji znát jméno interpreta, název alba, žánr, seznam skladeb a celkovou stopáž. Vhod přijde i ukázka nahrávky, hrubý mix/master a referenční skladba. Připojte informace o tempu, formátu audio stop a své požadavky ke zpracování včetně termínu. Pro kontext uveďte, zda se jedná o nahrávku ze zkušebny či studia. Můžete přidat i další podrobnosti o tom, jak se nahrávalo.

Předání audio stop?

Výměna dat se řeší skrze vhodné cloudové úložiště. Prosím, abyste sdíleli pouze finální a přehledně uspořádané stopy určené ke zpracování.

Referenční skladba?

Jedná se o skladbu jiného interpreta, žánrově příbuznou vaší vlastní tvorbě, k jejímuž zvuku se chcete přiblížit. Při míchání slouží jako předloha ke směřování charakteru zvuku vaší nahrávky.

Revize?

Cena zakázky automaticky obsahuje až 3 revize.

Termíny?

V současné době studio funguje na bázi vedlejší činnosti při hlavním zaměstnání, proto není v mých možnostech vyhovět urgetním termínům. U zakázky běžného rozsahu se doba zpracování pohybuje mezi 1 až 2 týdny. Upřesním v závislosti na aktuálním vytížení a posouzení náročnosti zpracování.