Příběh vzniku značky

31.08.2022

Vznik jména a loga studia byl dlouho zrající proces. Započal před mnoha lety, nezávisle na dnešním stavu věcí a finální formu dostal ve chvíli, kdy to celé začalo dávat smysl. Nevím, jak dobře to půjde dát do slov, každopádně zážitky jako tento člověka učí, že vše se děje v pravý čas.


Původní impuls dnes bohužel nedovedu zpětně datovat. Řekněme, že někdy kolem roku 2015 jsem si pohrával s myšlenkou vytvoření vlastního virtuálního labelu pro své a možná i cizí nahrávky. Alternativně jsem uvažoval o založení kolektivu hudebně spřízněných umělců, sjednocených pod společnou značkou. Na tomto principu dnes funguje např. belgický spolek Church Of Ra, sdružující členy kapel Amenra, Oathbreaker nebo The Black Heart Rebellion. Tehdy vznikla potřeba vizuálního symbolu.

Dávno před tím – říkám 2011 a tady už letopočet skutečně střílím od boku – mě inspiroval Mikael Åkerfeldt ze švédských Opeth tak zdánlivě banální věcí jakou je pojmenování vlastního studia. Jeho Junkmail Studios můžete vidět ve videu The Making Of Heritage: A Documentary. Myšlenka, pro kterou jsem tehdy neměl praktické využití, mě tak zaujala, že jsem ji uskladnil pro pozdější použití.

Už prvotní pokus o spojení jména s vizuálem položil pevný základ pro pozdější vybroušení nápadu. Aktuální zpracování do značné míry těží z původního návrhu, který obsahoval rámeček i vinylovou desku, ale v horní polovině byl sršeň jehož žihadlo nahrazovalo jehlu gramofonové přenosky... Angry Hornet Studio byl dobrý koncept, ovšem bez osobního rozměru.

Potřebný přesah přišel až začátkem roku 2022, kdy vize vlastního hudebního studia se zaměřením na postprodukci nabírala konkrétní obrysy. Intenzivním brainstormingem jsem došel ke slovnímu spojení Silent Observer Studio. Následné doplnění "tichého pozorovatele" do vizuálu už bylo dílem okamžiku. A ano, předlohou se stalo jedno z mnoha sluncí, které během svého života vyryl do mědi Albrecht Dürer (německý malíř a teoretik umění z období vrcholné renesance). Základní design mám na svědomí já, za výtvarnou úpravu vděčím Petromile ze Soul On Fire Tattoo. Logo studia takové, jak ho dnes znáte, podle mě celkem dobře vystihuje a spojuje podstatu řemesla v obecné rovině a můj charakter v rovině osobní.

Foto © Mikael Åkerfeldt 2011

Widget is loading comments...